Věcné prostředky pro práci na vodě

 

 
 
Vesta se speciální výbavou pro záchranáře. Bezpečnostní hrudní popruh, dvě nylonové přední kapsy, jedna neoprenová na vysílačku, nebo mobil, držák na nůž. Dvě zadní kapsy na záchranný materiál. Určena do extrémních podmínek. Vhodná pro záchranu, individuelní i komerční rafting. Tato vesta je vyrobena v souladu s novou Evropskou normou  ISO 12402-5 
 
 
 
 
 
Verze helmy Buckaroo s ochranou uší.
 
 

Neoprenová čepička Lars

Vysoce hřejivý materiál Lars udrží hlavu horkou i v největším mrazu. Čepičky omezují zatékání vody do uší a chrání zvukovody před vodními rázy.

 

Neoprenové boty 

CANYONEER 2 FIVE TEEN

Pevná podrážka a utahovací systém zajistí pevnost nohy v botě a stabilní pocit při chození po nerovných plochách, pod ale i mimo vodní plochu. 

 

GRIP neoprenové rukavice

Tlustší neoprenové rukavice s předehnutými prsty poskytují větší tepelný komfort. Protiskluzný tisk v dlaních zajistí, aby pádlo neprokluzovalo. Suchý zip na zápěstí slouží k dotažení rukavic, aby nesklouzávali.

 

 

Rukavice Slim

Rukavice jsou vyrobeny z 2 mm neoprenu a díky jejich pružnosti velice dobře padnou.  Protiskluzný tisk v dlaních zajistí, aby pádlo neprokluzovalo. Zátěr na vrchní straně chrání proti prodření. Suchý zip na zápěstí slouží k dotažení rukavic, aby nesklouzávaly.

 

 
 

Suchý oblek Quatro.

Suchý oblek poskytuje komplexní ochranu celého těla před vlhkem a chladem při delším pobytu ve vodě. 

Vyroben ze čtyřvrstvého  vysoce 

dýchavého oděru vzdorného materiálu. 

Oblek má vstupní vodotěsný zip v 

předním díle. Na krku a zápěstích jsou vodotěsné latexové manžety chráněné neoprenem. Nohavice jsou zakončeny vodotěsnými cordurovými ponožkami. Toto vše zaručuje, že další izolační vrstvy pod oblekem zůstávají suché po celou dobu pobytu ve vodě. 

Termoprádlo Overal Teddy

Přiléhavý overal, vpředu plně propínací, se stojáčkem u krku. Je určený zejména jako spodní zateplovací vrstva pod suché obleky. Je důležitou součástí optimální tepelné ochrany hasiče a všechny, kteří se potřebují delší dobu pohybovat v chladném a mokrém prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Házecí pytlík trojúhelník 25m

Záchranný házecí pytlík. Vnitřní nosná pěna zajišťuje plavání pytlíku po hladině, reflexní proužky zvyšují bezpečnost. Vnitřní plovoucí lano 25m délky o průměru 10mm s nosností v tahu 10000N. Na zadní straně popruhový systém, umožňující připevnění k vestě, nebo zaháknutí na karabinu.

 
 

Kajakářská pádla 

Termoplastový list plněný skleněnými vlákny určený pro divokou vodu, plocha listu 685cm2.  Hmotnost pádla 200cm dřík dural 1320g.